RelaxSan Medicale Silver

Terapeutyczne medyczne podkolanówki o stopniowanym ucisku z dodatkiem wysokiej jakości srebrnego włókna X-Static. Obecność srebra sprawia, że oprócz działania przeciwżylakowego podkolanówki mają właściwości antybakteryjne, termoregulacyjne, nie elektryzują się i przeciwdziałają nieprzyjemnym zapachom. Podkolanówki są dostępne w II Klasie Kompresji.

Żylaki kończyn dolnych mogą doprowadzić do istotnych zmian skórnych czy nawet owrzodzeń. Wtedy leczenie komplikuje się z uwagi na możliwość powstawania zakażeń skórnych. Rozwiązaniem tego problemu jest linia RELAXSAN MEDICALE SILVER, obejmująca produkty zawierające w swoim składzie włókna z czystego srebra.

Linia ta wykorzystuje znane terapeutyczne właściwości srebra, co jest cennym dopełnieniem działania przeciwżylakowego. Srebro w wyrobach ma działanie:

Przeciwbakteryjne – hamuje rozwój bakterii,
Antyzapachowe – neutralizuje amoniak oraz białka denaturowane, dwie główne przyczyny nieprzyjemnych zapachów,
Termoregulacyjne – zapewnia pacjentowi komfort termiczny o każdej porze roku – są chłodne w czasie upałów a w zimie dają uczucie ciepła,
Trwałe i niezmienne – produkty są odporne na pranie i pozostają w niezmienionej formie przez cały okres użytkowania.

W produkcji tych wyrobów nie stosuje się nanotechnologii, nie zawierają one też żadnych substancji chemicznych – w 99,9% jest to czyste srebro. Dzięki swoim właściwościom linia RELAXSAN MEDICALE SILVER jest szczególnie zalecana w leczeniu „stopy atletycznej” i „stopy cukrzycowej”.

Zawartość srebra sprawia, że podkolanówki RelaxSan Medicale Silver zachowują swoje terapeutyczne właściwości nawet po 250 praniach. Wyroby te reprezentują bardzo wysoką jakość  w stosunku do ceny.

DOSTĘPNE PRODUKTY LINII RELAXSAN MEDICALE SILVER

PODKOLANÓWKI
Miękka elastyczna nieprzezroczysta dzianina ze srebrną przędzą, płaskie szwy, wzmocnione palce i pięta.

II Klasa Kompresji – 23-32 mmHg

Art. M2250A
Palce otwarte
Długość standardowa
Kolory: Beż, Czarny
Skład: 72% Nylon, 18% Elastan, 10% Srebrne włókno

OGÓLNE INFORMACJE O PRODUKTACH

Klasy kompresji

Terapeutyczne wyroby RelaxSan Medicale o stopniowanym ucisku są podzielone według klas kompresji zgodnych z europejską normą UNI ENV 12718 dotyczącą Medycznych Wyrobów Pończoszniczych o Działaniu Uciskowym, w zależności od stopnia ucisku zlokalizowanego w kostce. Medyczne wyroby uciskowe są zwykle przepisywane przez specjalistów, którzy biorąc pod uwagę charakter zmian są w stanie dobrać odpowiedni produkt oraz stopień kompresji. Dostępna w wyrobach RelaxSan Medicale Silver II Klasa Kompresji jest wskazana przy  następujących schorzeniach:

  • II Klasa Kompresji – 23-32 mmHg – ucisk umiarkowany Przy lekkiej przewlekłej niewydolności żylnej, zakrzepowym zapaleniu żył (zakrzepica powierzchowna) z obrzękiem i bez obrzęku, po skleroterapii, po chirurgicznych zabiegach usunięcia żylaków, w profilaktyce zakrzepicy i zatorowości.

Tabela rozmiarów

Kolory

Beżowy

Czarny

POZNAJ POZOSTAŁE  LINIE RELAXSAN MEDICALE

Classic
Klasyczna linia wyrobów z bardzo wytrzymałej dzianiny z włókien w podwójnym oplocie, najszersza oferta produktów.

Soft
Linia leczniczych wyrobów uciskowych wykonana z miękkiej mikrofibry. Eleganckie, komfortowe w noszeniu a jednocześnie skuteczne i trwałe.

Cotton
Linia wyrobów uciskowych z wysokim udziałem czystej naturalnej bawełny. Miękkie i przyjazne w kontakcie ze skórą.

Antiembolism
Linia wyrobów przeciwzakrzepowych do stosowania okołooperacyjnego w profilaktyce zakrzepowo-zatorowej.