Dla lepszej planety 

Przemysł tekstylny to jeden z najbardziej zanieczyszczających środowisko sektorów na świecie. W ostatnim czasie pojawiają się jednak nowe włókna zrównoważone ekologicznie, które szanują środowisko i zdrowie ludzkie, osiągając jednocześnie bardzo wysoki poziom innowacyjności.

W związku z tym marka RelaxSan postanowiła wprowadzić do oferty nowy produkt zrodzony z tej koncepcji: medyczne podkolanówki uciskowe RelaxSan Ecofiber wyprodukowane z innowacyjnej i zrównoważonej ekologicznie tkaniny.

KUP TERAZ

100% poliester z recyklingu

plastikowych butelek

Do stworzenia tych ekologicznych i medycznych

podkolanówek zastosowano włókno Repetita®

poliester z recyklingu plastikowych butelek z

certyfikatem GRS. W wyniku procesu produkcyjnego,

który w całości odbywa się we Włoszech odpady

zostają przekształcone w wysokiej jakości surowiec

dla zrównoważonych tekstyliów.

Unikalne cechy

RelaxSan Medicale Ecofiber

M1550-02black-ambient

Podkolanówki

KUP TERAZ

RelaxSan Medicale

OGÓLNE INFORMACJE

Klasy kompresji

Terapeutyczne wyroby RelaxSan Medicale o stopniowanym ucisku są podzielone według klas kompresji zgodnych z europejską normą UNI ENV 12718 dotyczącą Medycznych Wyrobów Pończoszniczych o Działaniu Uciskowym, w zależności od stopnia ucisku zlokalizowanego w kostce. Medyczne wyroby uciskowe są zwykle przepisywane przez specjalistów, którzy biorąc pod uwagę charakter zmian są w stanie dobrać odpowiedni produkt oraz stopień kompresji. Poszczególne klasy kompresji są wskazane przy  następujących schorzeniach:

  • I Klasa Kompresji – 15-21 mmHg – ucisk średni Profilaktycznie u pacjentów o podwyższonym ryzyku wystąpienia choroby żylnej, przy zmęczeniu i uczuciu ciężkości nóg, w profilaktyce zakrzepicy i zatorowości, przy żylakach w początkowym stadium w czasie ciąży.

Użytkowanie: Wyrób należy zakładać rano przed wstaniem z łóżka. Dla zapewnienia wysokiej skuteczności wyrobu należy dobrać właściwy rozmiar według tabeli rozmiarów. Ściśle stosować się do przepisu konserwacji według diagramu na pudełku.

Przeciwwskazania: Poważne zaburzenia krążenia tętniczego, świeżo nabyta lub głęboka zakrzepica żył, niedrożność tętnic obwodowych, dermatozy, zakażenia z wysiękiem i obrzękiem. Należy zdjąć produkt przed snem. Wyrób medyczny klasy 1.

Tabela rozmiarów

Kolory

Ultramaryna

Czarny

Poznaj pozostałe  linie RelaxSan Medicale

Classic Klasyczna linia wyrobów z bardzo wytrzymałej dzianiny z włókien w podwójnym oplocie, najszersza oferta produktów.

Soft Linia leczniczych wyrobów uciskowych wykonana z miękkiej mikrofibry. Eleganckie, komfortowe w noszeniu a jednocześnie skuteczne i trwałe.

Silver Linia terapeutycznych podkolanówek uciskowych z dodatkiem srebrnego włókna, które oprócz działania kompresyjnego zapewnia właściwości antybakteryjne, antystatyczne, termoregulujące i eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Antiembolism Linia wyrobów przeciwzakrzepowych do stosowania okołooperacyjnego w profilaktyce zakrzepowo-zatorowej.