RelaxSan Medicale Cotton

Najnowsza linia terapeutycznych medycznych wyrobów przeciwżylakowych o stopniowanym ucisku z dodatkiem wysokiej jakości bawełny. Naturalne i wyjątkowo miękkie w kontakcie ze skórą za sprawą wysokiej jakości bawełny użytej w produkcji. Dostępne w I i II klasie kompresji.

Wprowadzenie bawełny do produkcji elastycznych wyrobów kompresyjnych jest rozwiązaniem opracowanym przez firmę G.T. Calze, aby zapewnić maksimum korzyści przy maksymalnym komforcie.

Produkty linii RelaxSan Medicale Cotton oprócz właściwości uciskowych zostały wzbogacone o typowe właściwości przypisywane bawełnie, a więc efekt termoregulujący i oddychający. Z praktycznego punktu widzenia ich użytkownik z pewnością doceni większą wytrzymałość tkaniny, a tym samym dłuższą żywotność. Dodatkowo wyroby posiadają wzmocnione palce oraz piętę, a płaskie szwy poprawiają wygodę w codziennym użytkowaniu.

Rozwiązanie tekstylne zastosowane przez firmę G.T. Calze zapewnia, że bawełna znajduje się na wewnętrznej stronie wyrobu w kontakcie ze skórą, tak, aby wyeliminować wszystkie niedogodności związane z kontaktem z włóknami syntetycznymi. Efekt termoregulacyjnyoddychający sprawia, że kończyna nie poci się, co umożliwia noszenie pończoch Medycznych RelaxSan Medicale nawet latem. To właśnie wtedy z powodu podwyższonej temperatury żyły mają tendencję do większego rozszerzania się, a zatem istnieje większe zapotrzebowanie na wyroby kompresyjne.

Dlatego też produkty linii RelaxSan Medicale Cotton są idealne do stosowania cały rok, nawet w okresie letnim. Są szczególnie cenione i stosowane w krajach o wilgotnym i gorącym klimacie.

DOSTĘPNE PRODUKTY LINII RELAXSAN MEDICALE COTTON

PODKOLANÓWKI Nieprzezroczysta miękka elastyczna dzianina z dodatkiem naturalnej bawełny,  płaskie szwy, wzmocniona część palców oraz pięty.

I Klasa Kompresji – 15-21 mmHg

Art. M1050 Palce zamknięte/otwarte Długość standardowa Kolory: Beż, Czarny Skład: 53% Bawełna,  29% Elastan, 18% Nylon

II Klasa Kompresji – 23-32 mmHg

Art. M2050 Palce zamknięte/otwarte Długość standardowa Kolory: Beż, Czarny Skład: 51% Bawełna,  31% Elastan, 18% Poliamid

POŃCZOCHY SAMONOŚNE Dzianina z dodatkiem naturalnej bawełny, wzmocnione palce i pięta, elastyczny antyalergiczny ściągacz z silikonowymi wypustkami.

I Klasa Kompresji – 15-21 mmHg

Art. M1070 Palce zamknięte/otwarte Długość standardowa Kolory: Beż, Czarny Skład: 53% Bawełna,  29% Elastan, 18% Nylon

II Klasa Kompresji – 23-32 mmHg

Art. M2070 Palce zamknięte/otwarte Długość standardowa Kolory: Beż, Czarny Skład: 51% Bawełna,  31% Elastan, 18% Nylon

RAJSTOPY Nieprzezroczysta, wytrzymała dzianina z dodatkiem naturalnej bawełny, wzmocnione palce i pięta, wygodne płaskie szwy, niewidoczne pod ubraniem.

I Klasa Kompresji – 15-21 mmHg

Art. M1080 Palce zamknięte/otwarte Długość standardowa Kolory: Beż, Czarny Skład: 53% Bawełna,  29% Elastan, 18% Nylon

II Klasa Kompresji – 23-32 mmHg

Art. M2080 Palce zamknięte/otwarte Długość standardowa Kolory: Beż, Czarny Skład: 51% Bawełna,  31% Elastan, 18% Nylon

OGÓLNE INFORMACJE O PRODUKTACH

Klasy kompresji

Terapeutyczne wyroby RelaxSan Medicale o stopniowanym ucisku są podzielone według klas kompresji zgodnych z europejską normą UNI ENV 12718 dotyczącą Medycznych Wyrobów Pończoszniczych o Działaniu Uciskowym, w zależności od stopnia ucisku zlokalizowanego w kostce. Medyczne wyroby uciskowe są zwykle przepisywane przez specjalistów, którzy biorąc pod uwagę charakter zmian są w stanie dobrać odpowiedni produkt oraz stopień kompresji. Poszczególne klasy kompresji są wskazane przy  następujących schorzeniach:

  • I Klasa Kompresji – 15-21 mmHg – ucisk średni Profilaktycznie u pacjentów o podwyższonym ryzyku wystąpienia choroby żylnej, przy zmęczeniu i uczuciu ciężkości nóg, w profilaktyce zakrzepicy i zatorowości, przy żylakach w początkowym stadium w czasie ciąży.
  • II Klasa Kompresji – 23-32 mmHg – ucisk umiarkowany Przy lekkiej przewlekłej niewydolności żylnej, zakrzepowym zapaleniu żył (zakrzepica powierzchowna) z obrzękiem i bez obrzęku, po skleroterapii, po chirurgicznych zabiegach usunięcia żylaków, w profilaktyce zakrzepicy i zatorowości.

Tabela rozmiarów

Kolory

Beżowy

Czarny

Poznaj pozostałe  linie RelaxSan Medicale

Classic Klasyczna linia wyrobów z bardzo wytrzymałej dzianiny z włókien w podwójnym oplocie, najszersza oferta produktów.

Soft Linia leczniczych wyrobów uciskowych wykonana z miękkiej mikrofibry. Eleganckie, komfortowe w noszeniu a jednocześnie skuteczne i trwałe.

Silver Linia terapeutycznych podkolanówek uciskowych z dodatkiem srebrnego włókna, które oprócz działania kompresyjnego zapewnia właściwości antybakteryjne, antystatyczne, termoregulujące i eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Antiembolism Linia wyrobów przeciwzakrzepowych do stosowania okołooperacyjnego w profilaktyce zakrzepowo-zatorowej.