Podkolanówki o stopniowanym ucisku dla mężczyzn i kobiet. Przyjemne i wygodne w użyciu dzięki delikatnej bawełnie w kontakcie ze skórą oraz miękkiemu i elastycznemu ściągaczowi pod kolanem. Posiadają anatomiczną i wzmocnioną piętę oraz palce. Idealnie dopasowują się do ciała, nie powodują ucisku w obrębie palców czy pod kolanem, nie zsuwają się podczas chodzenia. Wyprodukowane z wysokiej jakości włókien, przez co są trwałe i wytrzymałe. Dostępne w dwóch kategoriach ucisku: 18-22 mmHg (ucisk średni) oraz 22-27 mmHg (ucisk mocny) oraz w szerokiej kolorystyce. 

PODKOLANÓWKI

Art. 820 / Art. 920 Kolory: Biały – Czarny – Ciemny granat – Szary – Ciemny grafit – Beżowy / Biały – Czarny  – Szary Skład: 57% Bawełna- 32% Nylon – 11% Elastan / 53% Bawełna – 31% Nylon – 16% Elastan

Wskazania

Bawełniane uciskowe podkolanówki Cotton Socks ze względu na stopniowaną kompresję pomagają pobudzać krążenie kończyn dolnych, dlatego też są rekomendowane osobom przebywającym przez dłuższy czas w jednej pozycji (siedzącej lub stojącej), a także osobom często podróżującym. Zalecane przy problemach z krążeniem krwi kończyn dolnych i żylakach. Zapobiegają takim problemom z kończynami jak: zmęczenie, „ciężkość nóg”, obrzęki, bolesność czy powstaniu tzw. „Zespołu Podróżnego”.

Stopnie ucisku

Wyroby Cotton Socks są dostępne w dwóch stopniach ucisku:

Art. 820 – Ucisk w kostce 18-22 mmHg* ucisk średni, wskazany do leczenia lekkiej przewlekłej niewydolności żylnej, żylaków i obrzęków.

Art. 920 – Ucisk w kostce 22-27 mmHg* ucisk silny, wskazany w terapii niewydolności żylnej, żylakach, obrzękach, zapaleniu żył, po operacjach chirurgicznych oraz w zapobieganiu zakrzepicy.

*Wskazany ucisk odnosi się do kompresji w kostce, gdzie jest ona największa, po czym stopniowo zmniejsza się ku górze osiągając w okolicy łydki 70% i uda 40%, co gwarantuje utrzymanie prawidłowego krążenia krwi.

Tabela doboru rozmiaru

Kolory

Biały

Czarny

Beż

Ciemny granat

Szary

Ciemny grafit

Bawełniane podkolanówki uciskowe

Cotton Socks Bawełniane podkolanówki o stopniowanym ucisku dla kobiet i mężczyzn. Delikatna bawełna w kontakcie ze skórą, miękki, wygodny elastyczny ściągacz pod kolanem.

Extra Soft Unisex  Wyjątkowo miękkie podkolanówki z  wiskozy i włókna mlecznego, które działają antybakteryjnie i odżywczo na skórę.

X-Static Podkolanówki bawełniane ze srebrnym włóknem, które działa antybakteryjnie, antystatycznie, termoregulacyjnie oraz eliminuje przykre zapachy.

British Męskie podkolanówki uciskowe z masującym podbiciem wspomagającym krążenie o wysokim udziale bawełny w składzie.