RelaxSan COTTON

Linia wyrobów z bawełną

Wyroby linii COTTON wyróżnia wysoki udział bawełny, która bezpośrednio styka się z ciałem i zapewnia dodatkowy komfort cieplny, działanie antyalergiczne oraz pomaga w utrzymaniu stałej higieny. Bardzo eleganckie i trwałe z matowym efektem. Anatomiczna, dobrze dopasowana pięta. Wyroby dostępne w kategorii kompresji 18-22 mmHg (ucisk średni).

Dostępne produkty linii RelaxSan Cotton

PODKOLANÓWKI

140 Den - 18-22 mmHg

Art. 850C
Palce zamknięte
Rozmiary: 2 – 3 – 4 – 5
Kolory: beż cielisty (36) – czarny
Skład: 49% Nylon  – 30% Bawełna – 21% Elastan

POŃCZOCHY SAMONOŚNE

140 Den - 18-22 mmHg

Art. 870C Pończochy z koronką
Palce zamknięte
Rozmiary: 2 – 3 – 4 – 5
Kolory: beż cielisty (36)  – czarny
Skład: 49% Nylon  – 30% Bawełna – 21% Elastan

Ogólne informacje

Stopnie kompresji

Wyroby linii RelaxSan Cotton dostępne są w jednym stopniu kompresji:

  • 140 DEN – ucisk w kostce 18-22 mmHg* ucisk średni, polecany przy powtarzających się łagodnych objawach niewydolności żylnej, takich jak ból, ciężkość i męczliwość nóg, tendencje do obrzęków w okolicach kostki, pajączki naczyniowe , niewielkie żylaki bez obrzęków, w okresie ciąży oraz jako profilaktyka zakrzepicy żył głębokich

*Wskazany ucisk odnosi się do kompresji w kostce, gdzie jest ona największa, po czym stopniowo zmniejsza się ku górze osiągając w okolicy łydki 70% i uda 40%, co gwarantuje utrzymanie prawidłowego krążenia krwi.

Tabela doboru rozmiaru

Kolory

Czarny

Beż cielisty (36)

RELAXSAN WYROBY PROFILAKTYCZNE I TERAPEUTYCZNE O STOPNIOWANEJ KOMPRESJI

Basic – Linia podstawowa Szeroki wybór wyrobów z elastycznych włókien w podwójnym oplocie tworzących transparentną dzianinę o strukturze “plastra miodu”. 

Cotton –  Linia z bawełną. Elastyczne wyroby z dodatkiem bawełny. Eleganckie, matowe, antyalergiczne. 

Microfiber – linia z mikrofibry Wyroby wyjątkowo miękkie i przyjemne w dotyku. Elastyczne włókna w podwójnym oplocie. Trwałe i odporne na uszkodzenia. Matowe i kryjące.

Prestige –  linia z multifibry Wyroby z multifibry najwyższej jakości, wzbogacone eleganckimi detalami. Wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia.